​​پمپ پارت آریا

چگونه با یک اره موتوری کار کنم ؟
برای کار با اره زنجیری، ابتدا باید دفترچه راهنمای کاربر را با دقت بخوانید. هر دستگاهی دفترچه راهنمای خاص خود را دارد که شما را در مورد نحوه استفاده صحیح راهنمایی می کند و تمام نکات ایمنی و دستورالعمل ها را بازگو می کند. برای استفاده آسان و ایمن، مراحل زیر را با دقت مطالعه نمایید123:
قبل از استفاده، محیط اطراف را آماده سازی کنید به نوعی که چیزی مستعد خطر نباشد.
قبل از شروع کار، بررسی کنید که آیا زنجیر به درستی نصب شده است یا خیر.
بعد از هر ۲۰ دقیقه استفاده، دوباره زنجیر ها را چک کنید.
قبل از شروع به کار، تصمیم بگیرید که دقیقاً می خواهید چه کاری انجام دهید.
سعی کنید همواره در جلو و در جای مناسب قرار بگیرید.
همواره به سمت پایین برش بزنید.


نحوه اسمبل اره موتوری 
نحوه اسمبل اره موتوری بستگی به نوع و مدل آن دارد . برای نصب زنجیر اره موتوری ابتدا باید زنجیر را روی تیغه قرارداد سپس با استفاده از پیچ های موجود در دستگاه , زنجیر را به تیغه متصل نمود 

راهنمای خرید موتور برق بر اساس سوخت مصرفی
همان طور که گفته شد یکی از مهم‌ترین نکات در راهنمای خرید موتور برق، دقت به سوخت مصرفی آن است.
به‌طور کلی موتور برق‌ها از سه سوخت بنزین، گازوئیل و گاز استفاده می‌کنند. باتوجه به دسترسی شما به هر یک از این سوخت‌ها، می‌توانید موتور برق موردنظر را انتخاب کنید. البته موتور برق‌های گازسوز، به دلیل نوع گاز موجود در کشورمان چندان جوابگوی نیاز مشتریان نیستند. بنابراین توصیه می‌کنیم از بین موتور برق‌های بنزینی و گازوئیلی، خرید خود را انجام دهید.


یکی از موارد مهمی که حین خرید موتور برق باید به آن توجه شود توان مصرفی آن است. در واقع باید توان مصرفی موتور برقی که می‌خرید متناسب با کالایی که از آن برق می‌گیرد، باشد. اما از کجا بفهمیم توان مصرفی هر موتور برق چقدر است و آیا متناسب با دستگاه‌های ما هست یا خیر؟
تصور کنید قرار است یک یخچال را با موتور برق راه‌اندازی کنیم. برای تعیین توان مصرفی موتور برقی که می‌خواهیم بخریم، ابتدا باید توان یخچال را محاسبه کنیم. برای محاسبه توان دستگاه‌ها و تبدیل آن به ولتاژ و جریان از فرمول زیر استفاده می‌شود؛ ولت × آمپر = وات.
حال که توان مصرفی دستگاه یا دستگاه‌هایی که قرار است از موتور برق، برق بگیرند را محاسبه کردیم نوبت به خرید موتور برق می‌رسد. برای تعیین توان در راهنمای خرید موتور برق به دو نکته توجه داشته باشید؛
الف) توان حقیقی موتور برقی که می‌خرید باید مساوی یا بیشتر از دستگاه‌های برقی شما باشد. برای جلوگیری از وقوع نوسان و افت ولتاژ، توان موتوربرق باید حدود ۲۰ درصد بیشتر از توان دستگاه‌ها تعریف شده باشد. در صورت عدم رعایت این نکته هنگام خرید، ممکن است بعدا وسایل برقی متصل به موتور برق، یا خود موتور برق دچار مشکل شوند.
ب) توجه داشته باشید که موتور برق‌ها دو نوع توان حقیقی و ظاهری دارند. برای خرید موتور برق، به توان حقیقی توجه باشید تا بتوانید خروجی موتور را به‌دست آورید. البته اگر توان حقیقی را نداشتید اصلا نگران نباشید. با ضرب توان ظاهری در راندمان موتور، توان حقیقی به‌دست می‌آید.​​​​​​​